Třídění špinavého prádla

třídění prádla
třídění prádla, Autor obrázku: Beverley Goodwin

Každý se nějakým způsobem zašpiní, a když se doslovně nepobryndá nějakým jídlem, tak se minimálně zpotí. Tak či tak musíme to prádlo, které zašpiníme, vyprat. Jak prádlo do pračky správně roztřídit a zkombinovat?

Jak se třídí prádlo?

  1. Praní v pračce a praní v rukách – jsou věci, které sice můžeme bez přemýšlení hodit do pračky, ale jsou i takové, které se při praní v pračce mohou nějak poškodit anebo zabarvit (třeba když má prádlo výrazně odlišné pruhy, například bílá a černé).
  2. Dělení na bílé, černé a barevné, což je dobré, aby se bílé prádlo nezabarvilo od ostatních barev anebo černé prádlo nevybledlo. Když čekáte, než se nasbírá bílé nebo černé, dáte do pračky barevné a nic víc neřešíte.
  3. Najdou se lidi, kteří své prádlo roztřiďují ještě důkladněji. Dělí jej na bílé, černé, ale pak místo barevného dávají každou barvu jednotlivě. Takže zvlášť se pere třeba zelené či modré či červené… I mezi barevnými kousky může dojít k tomu, že se dané prádlo zapere a to tak, že je třeba nějaké agresivněji červené tričko společně se světlejší zelenou a v tomto případě může dojít k nádechu zeleného trika do agresivní červené.

Jaké má takové důkladné roztřiďování výhody a nevýhody?

Výhody :

Hlavní výhodou je to, že nikdy nemůže dojít k jakémukoliv zabarvení. Jednoduše perete společně jednu a tu samou barvu.

Nevýhody :

Jedna z největší a hlavní nevýhody je ta, že musíte čekat, než se nasbírá daná barva. A tak se klidně může stát, že vaše oblíbené zelené tričko máte třeba i dva týdny ve špíně, než se nasbírá tolik prádla, aby se dostalo do pračky. A také je nevýhodou to, že nemůžete často kombinovat barevné koušky ze svého šatníku, které tak milujete.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.