Vyčistit sedačku si můžete i sami, poradíme, jak na to

Sedačka se nám může zašpinit co by dup, ale jak z ní pak nečistotu odstranit? Jak vyprat sedačku? Některé sedačky mají snímatelné potahy a vyprat tak sedačku není těžké. Navíc mají výhodu, že když už se vám nebude líbit vzor na sedačce, nemusíte si kupovat sedačku novou, ale stačí vyměnit potah.

Při koupi sedačky tedy věnujte pozornost tomu, aby měla odjímatelné potahy, které se budou moci dát prát. Největší výběr sedaček s odjímatelnými potahy nabízí tradičně Ikea, nejlepší obchodní dům s nábytkem. Pořídit si praktickou sedačku v Ikee není žádný problém.

Pokud však máte sedačku, kterou jste si pořídili teprve nedávno a měnit jí nechcete, pak je třeba myslet také na to, že se vám na ní může cokoliv vylít, nebo vysypat. Pokud se něco vysype, není to až takový problém, jako když se vám na sedačku něco vylije.

Vysypaný obsah vyluxujeme, s vylitým obsahem si musíme pomoci čištěním. Jak na to? Použijte kartáč a pěnu na koberce. Nepoužívejte jar na nádobí, ani prášek, či gel na praní, protože ty by mohly udělat skvrny na vašem gauči.

Vykartáčujte ušpiněné místo a nechte pěnu působit. Na místo si samozřejmě nesedejte, ani nic nepokládejte, nechte je volně schnout. Nejlépe bude, necháte-li na sedačce pěnu působit přes noc a ráno ji vyluxujete. Čistit sedačku můžete také suchým kartáček, pokud ji chcete zbavit pouze prachu a nečistot, popřípadě chlupů z vašich domácích mazlíčků.

Občas byste měli sedačku vyčistit celou vysavačem a odstranit z ní drobky a prach. Máte-li sedačku, která je velmi těžko udržovatelná, pak se vyhněte pro jistotu konzumaci jídla i pití na těchto místech a použijte raději kuchyňský stůl a židle.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.