Ztrácí vaše koberce svůj jas? Máme řešení!

I přes velmi pestrou nabídku technologií a druhů podlahových krytin v současnosti, patří ještě stále mezi nejoblíbenější druhy zejména koberce. U koberců lze vybírat ze stovek nabízených variací a designů, jsou příjemné na došlápnutí a hřejí od nohou. Mají ovšem i své nevýhody. Oproti některým ostatním druhům podlah se rychle zašpiní, vyblednou a opotřebují se. Týká se to i vašeho koberce a přitom ho nemáte dlouho a nechcete ještě investovat do jeho výměny? Máme pro vás několik rad, jak tuto situaci řešit.

Zkuste koberce vyčistit

Opotřebování koberce, prach hluboko ve struktuře a tím způsobené vyblednutí barev nebo zaschlé skvrny ještě nemusí znamenat, že je koberec zničený. V mnoha případech ještě lze tyto nedostatky odstranit důkladným vyčištěním pomocí čističe koberců. Ale nestačí k tomu klasické domácí vysavače, ale profesionální technika a také profesionální čisticí prostředky. V tomto odkazu najdete pár tipů, jak se zbavit na koberci menších skvrn a problémů. Pro dokonalé vyčištění celé plochy koberce je ovšem zapotřebí provést důkladné strojové čištění koberců.

01

Nákup profesionálního stroje je pro domácnosti zbytečně drahý

Cena profesionálních strojů určených pro odborné čištění koberců se pohybuje v řádech několika desítek tisíc korun. Pro domácnosti je taková investice zbytečná, protože techniku nevyužijete každý týden, ale třeba jen 1-2x ročně. Existují i další možnosti. Můžete najít půjčovny strojů, kde si můžete profesionální čistící techniku na koberce zapůjčit a vyčistit koberec vlastními silami. Je nutné zdůraznit, že bez předchozích zkušeností s ovládáním strojů a bez odborného postupu nemusíte ani s profesionálním strojem dosáhnout dokonalého výsledku. Další možností je pak kontaktovat specialistu na úklid domácnosti.

02

Profesionálové mají techniku a zkušenosti

Je důležité, abyste vybrali takovou společnost, která nabízí profesionální úklidové služby za pomoci moderní techniky, kterou budou obsluhovat zkušení pracovníci v této oblasti. Profesionálové by měli vědět, že každý koberec má své specifické vlastnosti a pro jeho čištění je zapotřebí vybírat zvolenou technologii individuálně, aby bylo vždy dosaženou nejlepších výsledků. Takto postupuje například úklidová firma David Plecitý.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.