Módní trendy pro rok 2022? Interiéru bude vévodit fialová!

Každoročně vyhlašuje společnost Pantone barvu roku, pro příští rok se jí stala jemně modrofialová, pro kterou se používá označení Pantone 17-3938 Very Peri. Fialové odstíny jsou trendem v módě i interiérech už nyní, jak tedy vkusně zakomponovat tuto barvu, která by měla podle jejích tvůrců kombinovat odstíny barvínku, květiny s modrými okvětními lístky, s fialově červenou barvou?

Fialové nesmí být moc

Zatímco fialové šaty s dobře laděnými lodičkami vypadají dobře, v interiérech by se to s fialovou barvou nemělo přehánět. Základem každého vnitřního prostoru by měl být nadčasový a neutrální nábytek v jemných dřevěných, bílých nebo krémových dekorech. Obdobně by neměla být výrazná podlaha, aby nezastínila zbytek interiéru. Naopak zdůraznit prostor a použít přitom módních nebo trendy barev lze na sedací soupravě, která by měla být dominantním prvkem obývacího pokoje.

Prvky v kombinaci s kovem a sklem

Pantone popisuje vybranou barvu roku 2022 jako „věrnou a stálou modrou s energií a vzrušením červené“, což ocení lidé, kteří rádi experimentují s bytovými prvky. Zvolená barva se totiž náramně snoubí s matným kovem i sklem. Interiér však nesmí působit ponuře nebo chladně, proto lze zkombinovat fialovou s bílou, červenou, ale také sytě žlutou. Barevným oživením obývacího pokoje, jídelny nebo kuchyně mohou být různé polštáře se vzory, ubrusy ve skandinávském stylu nebo přehozy ve vintage nebo rustikálním provedení s použitím Very Peri.

Fialová zavládne i v online prostředí

Modrofialová Very Peri je zcela novou barvou, která se objevila ve vzorníku Pantone až u příležitosti jejího vyhlášení pro rok 2022. Bude však zářit nejen na módních molech, v návrzích nových interiérů, ale také v online a herním prostředí nebo v rámci sociálních médií. Grafiku s novým odstínem modré už stihla zakomponovat společnost Microsoft na vlny v rámci tapet ve Windows 10 a 11, ale také v programech, jako jsou Edge nebo Teams.

Zdroj / foto: elledecor.com

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.