Rozbitá pračka a nemáte na novou? Kde hledat pomoc?

Snad nikdo z nás už si nedokáže představit život bez pračky, proto je jedním z nejdůležitějších druhů vybavení domácnosti. S malými dětmi ji využíváme každý den. Proto znamená velký problém, když se pračka rozbije a my nemůžeme prát. Jestli je pračka nová a v záruce, nechte ji opravit. Jestli je ale stará, tak oprava už se nevyplatí a je na čase koupit novou. Jenže co dělat v případě, že na pračku nemáte dostatek peněz?

Pomoc nabízí nebankovní půjčky

První možností, která napadne většinu z nás, je bankovní půjčka. Stačí zajít do své banky a vyřídit si půjčku na novou pračku. Jenže bankovní půjčky jsou na vyřízení velmi složité a celý proces může trvat i několik týdnů. Když potřebujete například 8 000 Kč na novou pračku, potřebujete peníze rychle a jednoduše. Rychlá půjčka je přesně tím, co potřebujete, a takovou půjčku nabízí nebankovní společnosti.

bytmag.cz_viasms_cz_01

Nebankovní krátkodobé půjčky se hodí, když se něco rozbije

Vyřízení nebankovní půjčky je v řádu několika desítek minut. Okamžitě po schválení se peníze zasílají na váš účet. Třeba už zítra si budete moci jít koupit novou pračku. Vyřízení není nijak složité. Navíc některé společnosti nabízí novým klientům bonus – první půjčku zdarma. Za první půjčku nic nepřeplatíte, pokud ji splatíte včas. To se vyplatí. Nebankovní půjčky jsou na trhu proto, aby pomáhaly, nikoliv aby škodily. Vždy si ale nejprve dobře rozmyslete, zda půjčku potřebujete a dobře spočítejte, zda ji budete schopni včas a bez problémů splatit. Hodí se i jako rychlá půjčka do výplaty.

bytmag.cz_viasms_cz_02

Pozor na špatné společnosti

Na českém trhu působí stovky nebankovních společností a ne všechny jsou spolehlivé a jednají s vámi férově. Takovým se rozhodně vyhněte. V prosinci 2016 sice vstoupila v platnost novela zákona o poskytování úvěrů, která má za úkol zamezit podvodným půjčkám, ale stále se podvodné společnosti najdou. O novele zákona najdete více informací zde. Pomocí také může být, zda je společnost zaregistrována v APNÚ. Takovou společností je například Via SMS, která je dokonce jednou ze zakládajících společností této asociace. Navíc Via SMS nezdražuje své půjčky, ani po tom, co ČNB zvedla úrokové sazby.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.